listelericin
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Kulüpler’in ve Birinci Lig’in Şampiyonları Belli Oldu
final
17 Temmuz 2016 tarihinden beri Konya Rixos Otel'de gerçekleşen ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun en önemli iki faaliyeti olan 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi, bu sabah gerçekleşen final turu müsabakalarının ardından tamamlandı.
 
24 takım ve 315 sporcunun yarıştığı 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi sonunda ilk üç sırayı elde ederek 2017 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlarımız Çanakkale Gökçeada Spor Kulübü, Sivas Varyant (Yöntem) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği ve Karaman Belediye Spor Kulübüolurken; 68 takım ve 948 sporcunun mücadele ettiği 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası sonunda ilk altı sırayı elde ederek 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselme başarısı gösteren takımlarımızYalova Belediye Spor Kulübü, Kahramanmaraş Satranç Spor Kulübü, Karaman Masterler Spor Kulübü, Antalya Olbia Satranç ve Spor Kulübü, Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği ve Denizli Dr. Metin Sürmeli Satranç Kulübü oldu.
 
Ayrıca 2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi final sıralamasına göre son altı sırada yer alan altı takımımız (Denizli Pamukkale Yönetimi Bilişim Sistemleri Zeka, Gaziantep Sader Satranç Spor Kulübü, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü, Antalya Deniz Gençlik ve Spor Kulübü, Antalya Çallı Spor Kulübü, Antalya 07 Deniz Gençlik ve Spor Kulübü) ve 2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası final sıralamasına göre yedinci sıradan itibaren otuz altıncı sırayı elde eden 30 takımımız (Giresun Bulancak İhsaniye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, İzmir Genç Efe İzcilik Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Derneği, İstanbul Moda Spor Kulübü, Ankara Hayat Gençlik ve Spor Kulübü, Ankara Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü, Çorum Altın Hamle Gençlik ve Spor Kulübü, Mardin Kale Gençlik ve Spor Satranç Kulübü Derneği, Karaman Doğukışla Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Samsun Gerçek Spor Kulübü, Ankara Amatör Sporcular ve Spor Adamları Kulübü (Tassad), Muğla Ortaca Belediye Spor Kulübü, Yalova Altınkale Satranç Spor Kulübü, Kahramanmaraş D.S.İ. Spor Kulübü, Denizli Satranç İhtisas Spor Kulübü, İstanbul Şişli Spor Kulübü Derneği, Ordu Gülbahçesi Eğitim Kulübü, Bursa Nida Satranç Spor Kulübü, Mersin Zeka Satranç Kulübü, Adana Dahi Gençlik Spor İhtisas Kulübü, Konya Erkin Spor Kulübü ve Derneği, Malatya Yesilyurtspor Kulübü, Çorum Belediye Spor Kulübü, Gaziantep Seviye Satranç Spor Kulübü Derneği, Kahramanmaraş Üstad Satranç Spor Kulübü, Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü, Aydın Nazilli Belediyesi Spor Kulübü, Burdur Serenler Satranç Eğitim Kulübü, İzmir Berk Tuğra Çalışkan Satranç Spor Kulübü Derneği, Eskişehir Taşcı Satranç Spor Kulübü, İzmir Çeşme Belediye Spor) olmak üzere toplam 36 takımımız ise 2016-2017 etkinlik döneminde hayata geçecek Türkiye İkinci Satranç Ligi'nde yarışacaklar.
 
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde takım ve masa derecesi elde eden sporcularımızın kupa ve madalyaları Konya Rixos Otel'de gerçekleşen ödül töreninde protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
 
Turnuvaların ödül töreni; Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Konya Basın Yayın Enformasyon Müdürü Cemil Paslı, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Ali Kanber, TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa İmamoğlu, Nihal Temamoğulları ve Uğur Özteke, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, TSF Konya İl temsilcisi Hasan Onat, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve sayıda davetlinin katılımı ile ve büyük bir coşkuyla gerçekleşti.
 
Törende yaptığı konuşmada olağanüstü bir dönemde gerçekleşen turnuvaların satranç ailesinin verdiği destek, gösterdiği anlayış ile, Milli birlik ve beraberlik içinde tamamladıklarını belirten TSF Başkanı Tulay konuşmasına şöyle devam etti: "Ülke olarak demokrasimize ve milli idaremize yönelik bir darbe girişimi yaşadık. Çok şükür ki ülkemiz, milletimizin ve devletimizin dik duruşu ile çok önemli bir demokrasi sınavından daha başarı ile çıktı. Bu süreçte biz de ülkemizin geleceğini karartmak isteyenlere inat turnuvalarımıza devam kararı aldık. Satranç ailesi olarak biz de demokrasi nöbeti tutan milletimiz gibi dik duruşumuzdan asla geri adım atmadık ve turnuvalarımızı başarıyla tamamladık. Sizlerin desteği olmadan bunu başarabilmemiz imkansızdı. Bu tarihi günlerde bize güç verdiğiniz için, yanımızda olduğunuz için hem kulüplerimize, hem sporcularımıza hem de ailemize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum."
 
Yaptıkları toplantılarla her yıl olduğu gibi bu yıl da Kulüp temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirten Tulay, "Satranç camiamız çok özel bir camia. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu özel camianın çok önemli halkası olan kulüp temsilcilerimizle bir araya geldik, toplantılar yaptık. Toplantılarımızda; kulüplerimizin yaptıkları başarılı çalışmaları ele aldık, yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini görüştük. Kulüp temsilcilerimiz tarafından dile getirilen sorunlar, çözüm önerileri her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetimimiz tarafından tek tek değerlendirilecek ve gereği yapılacaktır. Toplantılarımızda paylaşılan her bir konu başlığı, sizlerden gelen her öneri bizim için değerlidir. Olumlu görüşleriniz kadar eleştirileriniz de Yönetim olarak bizim yolumuzu aydınlatacaktır. Bundan sonraki süreçte planlamalarınızı yaparken bu öneri ve dilekleri dikkate alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz kocaman bir aileyiz. Sporcularımızla, kulüplerimizle, teknik kadromuzla, sporcularımızın aileleriyle kocaman, güçlü bir aileyiz. Türkiye için, aydınlık yarınlar için 64 karede kenetlenerek yürüyoruz" dedi.
 
2017 Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne ve 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi'ne yükselen takımları ve masa derecesi elde eden sporcuları kutlayan Tulay, gelecek yıl gerçekleşecek Türkiye İkinci Satranç Ligi'nde yarışacak 36 takıma da başarılar diledi.
 
Açılış konuşmalarının ardından, 2017 Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'ne yükselen takımlar ve masa derecesi elde eden sporcular kupa ve madalyalarına kavuştu.


2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi >>> Final Sıralaması – Masa Dereceleri – Foto Galeri

 

kulup6
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası altıncısı Denizli Dr. Metin Sürmeli Satranç Kulübü
 
 
kulup5
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası beşincisi Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği
 
 
kulup4
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası dördüncüsü Antalya Olbia Satranç ve Spor Kulübü
 
 
kulup3
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası üçüncüsü Karaman Masterler Spor Kulübü
 
 
kulup2
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ikincisi Kahramanmaraş Satranç Spor Kulübü
 
 
kulup1
Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası birincisi Yalova Belediye Spor Kulübü
 
 
lig3
Türkiye Satranç Birinci Ligi üçüncüsü Karaman Belediye Spor Kulübü
 
 
lig2
Türkiye Satranç Birinci Ligi ikincisi Sivas Varyant (Yöntem) Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği
 
 
lig1
Türkiye Satranç Birinci Ligi birincisi Çanakkale Gökçeada Spor Kulübü
 
 
final

 

 

 
Turkish Chess Federation © 2014