listelericin
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Birinci Lig’de İlk Hamleler
2016 Türkiye Satranç Birinci Ligi, 17 Temmuz 2016 tarihinde eş zamanlı olarak Konya Rixos Otel’de başladı.
 
IMG 008917 ilden 24 takım ve 315 sporcumuzun hamle yapacağı turnuvaların açılış töreni; Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Konya Basın Yayın Enformasyon Müdürü  Cemil Paslı, TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa İmamoğlu ve Nihal Temamoğulları, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Bölge-İl Temsilcileri ve Koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşti.
 
Birinci Satranç Ligi açılış töreninde konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Türk satrancının en önemli etkinliklerinin Konya’da gerçekleşmesinden çok mutlu olduklarını belirterek  TSF Yönetimine teşekkür etti ve tüm sporculara başarılar diledi.
 
Turnuvanın açılışında katılımcılara seslenen TSF Başkanı Tulay ise; Türkiye Kulüpler Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi’nde  Türk satranç ailesinin ayrılmaz parçası olan Kulüplerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve takımlara başarı dileklerini sundu. 
 
Tulay konuşmasına şöyle devam etti: Federasyonumuzun en önemli faaliyetlerinden ikisini hayata geçirecek olmanın heyecanı ile birlikte kulüp temsilcilerimizle bir araya gelecek olmanın mutluğunu da yaşıyoruz.  En çok önem verdiğimiz ve büyük özen gösterdiğimiz bu iki turnuvamız gerçekleşirken, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetim Kurulumuz ve Kurul Başkanlarımız, kulüp temsilcilerimiz ile bir araya gelip yaşadıkları sorunları, çözüm önerilerini, projelerini görüşmeye ve aile bağlarımıza güç katmaya devam edeceğiz.”
 
Türkiye Satranç Birinci Ligi’nin ilk turu ise saat 17.00’de sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.
 
 
Turkish Chess Federation © 2014